Koniec przerwy na spotkania reprezentacji. Przed nami mecz z Heiro Rzeszów

Autor: Mateusz Filipek

Dsc 0392

W niedzielne popołudnie nasz zespół w ramach 6. kolejki I PLF gościć będzie Heiro Rzeszów. Rywale rozpoczęli sezon od trzech porażek, ale w swoich dwóch ostatnich meczach zdobyli komplet punktów, więc z pewnością mogą być wymagającym rywalem. 


Oba kluby w historii mierzyły się ze sobą już cztery razy w meczach ligowych. W sezonie 2013/14 BSF wygrał 6-0 w Bochni i 8-3 w Rzeszowie, natomiast sezon później w pierwszym meczu padł remis 1-1, a rewanż w Bochni BSF wygrał aż 14-1! Oba zespoły rozegrały również sparing przed stratem obecnego sezonu. Na własnym parkiecie lepsze okazało się Heiro, które wygrało 4-2, ale liczymy, że tym razem wynik spotkania będzie odwrotny i nasza drużyna przedłuży passę trzech zwycięstw z rzędu.


Oba zespoły miały dotychczas dość podobny terminarz. Drużyna z Rzeszowa, podobnie jak nasza, musiała uznać wyższość Gredaru Futsal Team Brzeg i Maxfarbexu Busko-Zdrój, ale również niespodziewanie pokonała FC 2016 Siemianowice Śląskie oraz Profi Sport Wrocław. Jedyną różnicą jest więc to, że podopieczni trenera Marcina Waniczka ograli AZS UMCS Lublin, a Heiro przegrało z Berlandem Komprachcice. Obie drużyny radziły więc sobie podobnie, a obecnie notują zwyżkę formy.


Trener Marcin Waniczek nie będzie mógł w najbliższym czasie skorzystać z usług Łukasza Piecha, za to w kadrze prawdopodobnie znajdzie się Piotr Matras. Początek meczu w niedzielę o godz. 17.00 na Hali Widowiskowo-sportowej przy ul. ks. J. Poniatowskiego 32. Wstęp wolny. Liczymy na Waszą obecność!


Pozostałe mecze 6. kolejki:

AZS UMCS Lublin - Berland Komprachcice sobota, 14.30


Maxfarbex Busko-Zdrój - GKS Tychy sobota 18.00


Profi Sport Wrocław - Sośnica Gliwice niedziela, 13.30


FC 2016 Siemianowice - Górnik Polkowice niedziela, 17.00


Futsal Team Brzeg - GKS Ekom Futsal Nowiny niedziela, 18.00