Wysoka wygrana z Sośnicą. Passa zwycięstw przedłużona do sześciu

Autor: Mateusz Filipek

259a0733

Mimo trudnego początku spotkania nasz zespół bardzo wysoko i pewnie pokonał na własnym parkiecie Sośnicę Gliwice 9-1 (2-1). Dla podopiecznych trenera Marcina Waniczka było to już szóste zwycięstwo z rzędu.

Choć nasz zespół przystąpił do spotkania mocno osłabiony (zabrakło m.in. Vasyla Kefy, Łukasza Piecha, Oleksieja Bakaliaryka i Kamila Rynducha), to jednak ze znacznie większymi problemami kadrowymi musieli radzić sobie goście, którzy wystąpili w zaledwie ośmioosobowym składzie (w tym dwóch bramkarzy). Początkowo drużyna Sośnicy skutecznie się broniła, a w 5. minucie zaskoczyła nasz zespół i objęła prowadzenie po niefortunnej interwencji Mateusza Krzymińskiego, ale kwestią czasu stało się, kiedy goście opadną z sił. W 10. minucie Krzymiński zdołał zrehabilitować się wyrównując na 1-1. Nasz zespół prowadził grę, ale swoją przewagę zdołał udokumentować dopiero w ostatnich sekundach pierwszej połowy, gdy Maciej Wołoszyn dobił z bliska strzał Piotra Matrasa. Pierwsza część zakończyła się wynikiem 2-1.

Do przerwy pojedynek obu zespołów był jeszcze w miarę wyrównany, ale po zmianie stron nasza drużyna zupełnie zdominowała coraz mocniej zmęczonych rywali. Najpierw sprytnie po rozegraniu rzutu z autu uderzył Krystian Lewicki, a wkrótce potem swoje premierowe trafienie w debiucie zanotował Konrad Łękawa. W kolejnych minutach szalał na parkiecie Krzymiński, który zdobył jeszcze trzy gole. Jedną bramkę dołożył także Piotr Matras, który z najbliższej odległości posłał piłkę do siatki po podaniu Krzysztofa Styrny.

Nasz zespół wygrał szósty mecz z rzędu i może być pewny, że przynajmniej utrzyma 3. miejsce po zakończeniu 8. kolejki. Cieszy kolejne wysokie zwycięstwo przed własną publicznością i dobra gra naszej młodej drużyny. Już za tydzień czeka ją wyjazdowy mecz z GKS-em Tychy, który jutro może wskoczyć na pozycję lidera.

BSF ABJ Bochnia 9-1 (2-1) KS Sośnica Gliwice

Mateusz Krzymiński 10', 31', 36', 38', Maciej Wołoszyn 20', Krystian Lewicki 23', Konrad Łękawa 28', Robert Loban (s.) 28', Piotr Matras 36' - Mateusz Krzymiński (s.) 5'

BSF ABJ: Krystian Jaszczyński, Jakub Smoleń - Konrad Łękawa, Maciej Wołoszyn, Mateusz Matlęga (C), Piotr Matras, Igor Dymura, Krystian Lewicki, Mateusza Krzymiński, Jakub Maślak, Krzysztof Styrna, Kacper Paruch, Miłosz Mochel

Sośnica: Paweł Krasoń, Łukasz Gaik - Łukasz Gad (C), Dawid Kaczmarczyk, Michał Kuźnik, Daniel Rakowiecki, Piotr Wieczorek, Robert Loban