Zespół U-16 towarzysko zmierzy się z GKS-em Futsal Nowiny

Autor: Mateusz Filipek

74495952 965262433850588 3990197743820734464 n

W poniedziałek nasz zespół podejmie GKS Futsal Nowiny w ramach hitu 10. kolejki I Ligi Futsalu, a już dziś wieczorem w towarzyskim spotkaniu zmierzą się drużyny U-16 obu klubów. Już wkrótce ekipy czekają dwa turnieje eliminacyjne do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. 


Nasz zespół, prowadzony przez trenera Krystiana Jaszczyńskiego, wystąpi w następującym składzie: Wojciech Kwaśniowski, Marcin Cichoń, Mariusz Mazanek, Dawid Kolanowski, Patryk Zając, Filip Zając, Kacper Stokłosa, Vlad Lisovenko, Paweł Gawłowicz, Kamil Lekki, Hubert Kwarta, Tomasz Popiołek, Michał Zapiór


- W tej kategorii wiekowej chcemy przede wszytskim zachęcić chłopaków do futsalu - mówi trener Jaszczyński - a także przekazać im podstawy taktyki gry na hali. Mamy nadzieję, że przynajmniej część spośród tych zawodników wybierze w przyszłości grę w naszym zespole. Zbliżające się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski to dla nich okazja do przeżycia fajnej przygody. Nie stawiamy przed sobą konkretnych celów, choć wiadomo, że chcemy dostać się na turniej finałowy, a potem osiągnąć na nim jak najlepszy wynik. Cieszymy się, że na pierwsze treningi w tej kategorii przyszło tak wielu chętnych. Nie było łatwo wyselekcjonować ostateczną kadrę - kontynuuje. Co do naszych rywali na turniejach eliminacyjnych, to spodziewam się rywalizacji równie zaciętej co rok temu. Myślę, że zwłaszcza Solne Miasto Wieliczka skompletuje mocny zespół. Klubowi z Nowin serdecznie dziękujemy za zaproszenie na mecz towarzyski - dodaje.