Zespół U-16 zakończył pierwszy turniej eliminacyjny z kompletem zwycięstw!

Autor: Mateusz Filipek

79379372 2700639676667042 4658735671463116800 n

Wczoraj na hali II LO w Krakowie odbył się pierwszy turniej eliminacyjny do MMP w kategorii U-16 w grupie VI. Nasz zespół, prowadzony przez trenera Krystiana Jaszczyńskiego wygrał wszystkie swoje cztery spotkania i jest już o krok od zapewnienia sobie awansu do turnieju finałowego.

Początek pierwszego spotkania z lokalnym rywalem, czyli ekipą CANPACK Okocimskiego Brzesko nie ułożył się po myśli naszej drużyny, ponieważ to rywale pierwsi zdobyli gola. Później na parkiecie dominował jednak już nasz zespół i w efekcie po trzech golach Kacpra Stokłosy oraz trafieniach Mariusza Mazanka i Dawida Kolanowskiego zapewnił sobie zwycięstwo. W międzyczasie Okocimski zbobył jeszcze drugą bramkę, ale nie zdołał już odwrócić losów spotkania. Nasz zespół wygrał 5-2 i zapewnił sobie pierwszy komplet punktów.

Bardzo pewne zwycięstwo odniosła nasza drużyna z ekipą Sobka Kraków. Tym razem skutecznością błysnął Hubert Kwarta, który zdobył aż cztery gole a po jednym trafieniu dołożyli Tomasz Popiołek i Kacper Stokłosa. Rywali stać było na zdobycie zaledwie jednej bramki i mecz zakończył się wynikiem 6-1.

Nasz zespół nie zamierzał zwalniać tempa i pewnie pokonał także Solne Miasto Wieliczka. Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobył Dawid Kolanowski i Kacper Stokłosa, a jednego gola na swoim koncie zapisał Vlad Lisovenko. Drużyna z Wieliczki odpowiedziała jedynie dwa razy, więc nasz zespół po zwycięstwie 5-2 mógł być już pewny zajęcia 1. miejsca na półmetku etapu eliminacyjnego, jednak sprawą otwartą pozostawało, z jakim dorobkiem zakończy pierwszy turniej eliminacyjny.

Dość niespodziewanie sporo problemów sprawił naszej ekipie słabo radzący sobie wcześniej MKS Trzebinia/Siersza, Do przerwy nasz zespół prowadził po golu Huberta Kwarty, ale po zmianie stron rywale doprowadzili do wyrównania. Gola na 2-1 udało zdobyć dopiero 10 sekund przed końcem meczu, gdy rzut karny wykorzystał Kacper Stokłosa.

Nasza drużyna wygrała wszystkie spotkania i na półmetku zmagań jest na dobrej drodze do zapewnienia sobie awansu na turniej finałowy (awans wywalczą dwa najlepsze zespoły). Drugi turniej eliminacyjny odbędzie się 4 stycznia w Bochni.

Kadra U-16 BSF ABJ BochniaWojciech Kwaśniowski, Marcin Lichoń - Kacper Stokłosa, Mariusz Mazanek, Patryk Zając, Dawid Kolanowski, Paweł Gawłowicz, Hubert Kwarta, Kamil Lekki, Vladislav Lisovenko, Tomasz Popiołek, Filip Zając, Michał Zapiór. Trener: Krystian Jaszczyński