Wysoko pokonujemy GKS Nowiny w hicie 10. kolejki

Autor: Mateusz Filipek

259a8636

Po dzisiejszym wygranym spotkaniu z GKS-em Nowiny nasz zespół ma na koncie już osiem zwycięstw z rzędu. W pierwszej połowie goście byli równorzędnym rywalem dla podopiecznych trenera Marcina Waniczka, jednak popełnili kilka prostych błędów, natomiast po zmianie stron popis swoich umiejętności dał Piotr Matras i w efekcie to nasza drużyna zdobyła kolejny komplet punktów.

Drużyna trenera Piotra Lichoty bardzo odważnie rozpoczęła spotkanie i wysoko zaatakowała nasz zespół, jednak w 3. minucie niespodziewanie popełniła kuriozalny błąd przy wyprowadzaniu piłki z obrony, co wykorzystał Mateusz Krzymiński, który po zderzeniu z bramkarzem wepchnął ją do bramki... plecami. Nowinianie nie zdeprymowali się błędem i szybko doprowadzili do wyrównania. Ładną podcinką popisał się Marcin Taler.

Goście stwarzali sobie kolejne okazje, ale dobrze między słupkami po raz kolejny w tym sezonie spisywał się Jakub Smoleń. W 9. minucie nasza drużyna wyprowadziła szybki atak. Miłosz Mochel podał do Krystiana Lewickiego, który oddał strzał w "krótki róg", a piłka po rykoszecie wpadła do bramki.

Zespół rywali próbował odrobić straty, ale nie potrafił przebić się przez coraz lepiejn funkcjonującą obronę naszej drużyny. W 19. minucie było 3-1. Matlęga zagrał piłkę piętą do Matrasa, ten strzelił w słupek, ale skutecznie dobił głową swój strzał. Na 10. sekund przed końcem pierwszej połowy goście wykonywali przedłużony rzut karny, ale próba Kamila Jelenia okazała się niecelna.

Być może był to kluczowy moment spotkania, ponieważ po przerwie nasz zespół zaczął stopniowo odjeżdzać rywalom. Najpierw kolejny błąd w wyprowadzaniu piłki wykorzystał Mateusz Krzymiński, a później swoje show rozpoczął Piotr Matras. Zawodnik naszego zespołu swoją drugą bramkę w meczu zdobył po indywidualnej akcji i strzale w długi róg, hat-tricka skompletował przyjmując na klatkę długie podanie i celnie uderzając z woleja, a na koniec przepuścił piłkę między nogami jednego z rywali i huknął pod poprzeczkę ustalając wynik na 7-1.

Zwycięstwo zapewniło naszemu zespołowi powrót na 2. miejsce i zrównanie się dorobkiem z 1. Gredarem Futsal Team Brzeg. Dla GKS-u Nowiny była t pierwsza porażka od pięciu pięciu pięciu spotkań.

BSF ABJ Bochnia 7-1 (3-1) GKS Invex Remedies Nowiny

Mateusz Krzymiński 3', 25', Krystian Lewicki 9', Piotr Matras 19', 28', 33', 35' - Marcin Taler 6'

BSF: Jakub Smoleń, Krystian Jaszczyński - Konrad Łękawa, Maciej Wołoszyn, Mateusz Matlęga, Piotr Matras, Igor Dymura, Mateusz Krzymiński, Krystian Lewicki (C), Jakub Maślak, Krzysztof Styrna, Kacper Paruch, Miłosz Mochel, Bartosz Baran. Trener: Marcin Waniczek