Pokonujemy GKS Futsal Nowiny w ostatnim meczu fazy grupowej

Autor: Mateusz Filipek

48387955 361516841072693 4759450326682042368 n

Nasz zespół zakończył udział w fazie grupowej z kompletem zwycięstw. Ostatni mecz także nie należał jednak do łatwych. Podpopieczni trenera Marcina Waniczka musieli mocno postarać się, by pokonać GKS Futsal Nowiny, który przed spotkaniem nie miał już żadnych szans na awans z grupy.

Po raz kolejny nasza drużyna niezbyt dobrze rozpoczęła spotkania i szybko straciła gola. Prowadzenie ekipie z Nowin zapewnił Tomasz Mocherek. W 6. minucie na 1-1 po składnej akcji wyrównał Mateusz Prokop. W kolejnych minutach nasz zespół bardzo długo operował piłką, spychając rywali do głębokiej defensywy, jednak niewiele z tego wynikało. Dopiero w 12 miniucie po rozegraniu rzutu wolnego kolejną bramkę zdobył Prokop.

Tuż po przerwie kolejny dobrze rozegrany stały fragment gry wykorzystał Tomasz Palonek i nasza drużyna prowadziła już 3-1. Gra zespołu znów załamała się jednak, gdy na parkiecie zabrakło liderów. W 17. minucie jednego z rywali w polu karnym sfaulował Jakub Smoleń, a rzut karny wykorzystał Bartosz Musiał i nasza drużyna prowadziła już jedynie 3-2. Na szczęście podpopieczni trenera Waniczka nie spanikował i wkrótce zdobył kolejną bramkę. Na 4-2 ze stoickim spokojem po podaniu Jakuba Burkowicza podwyższył Tomasz Palonek. GKS Nowiny nie zraził się jednak utratą kolejnego gola i zmniejszył straty na 4-3 po składnej akcji. Na listę strzelców wpisał się Dawid Tutaj.

Kolejne spotkanie, już w fazie 1/4 finału, nasza drużyna rozgera jutro o godz. 9.00. Rywalem będzie zespół, który zajmie 2. miejsce w grupie B.

BSF ABJ Bochnia 4-3 (2-1) GKS Futsal Nowiny

Mateusz Prokop x2,Tomasz Palonek x2 - Tomasz Mocherek, Bartosz Musiał, Dawid Tutaj

BSF: Jakub Smoleń, Wojciech Kwaśniowski – Miłosz Mochel, Mateusz Prokop, Konrad Łękawa, Piotr Matras, Igor Dymura, Jakub Burkowicz, Mateusz Matlęga, Kacper Paruch, Jakub Maślak, Tomasz Palonek