MMP U-16: remis z Jantarem na inaugurację

Autor: Mateusz Filipek

84851397 2784510341632467 4265548943275851776 n

Nasz zespół rozpoczął udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kategorii U-16 w Starogardzie Gdańskim od remisu 1-1 z Jantarem Ustka. 


Początek meczu nie ułożył się po myśli naszej drużyny. Już w 5. minucie bramkę dla Jantaru zdobył Szymon Praniuk. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Nasz zespół długo utrzymywał się przy piłce, jednak nie potrfił zaskoczyć dobrze zorganizowanych rywali z Ustki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-1. 


Obraz gry nie zmienił się w pierwszych minutach drugiej połowy. Podopieczni tenera Krystiana Jaszczyńskiego próbowali przejąć inicjatywę i zdobyć wyrównującą bramkę, ale zespół Jantaru groźnie kontrował. W 15. minucie w słupek uderzył znów Szymon Praniuk, jednak tym razem piłka nie wpadła do bramki. W 16. minucie szansę na wyrównanie miał Tomasz Popiołek, ale piłka po jego strzale uderzyła jedynie w boczną siatkę. Nasz zespół wyrównał dopiero w 20. minucie, gdy po rozegraniu rzutu rożnego celny strzał oddał Kacper Stokłosa. Do końca obie drużyny próbowały zdobyć jeszcze decydującą bramkę, ale więcej goli już nie padło i mecz zakończył się wynikiem 1-1.


W drugim meczu tej grupy Legia Warszawa pokonała 4-2 Heiro Rzeszów. Kolejne spotkania nasza drużyna rozegra jutro o 9.20, a jej rywalem będzie Legia Warszawa.   


BSF ABJ Bochnia: 1-1 (0-1) Jantar Ustka

Kacper Stokłosa 20' - Szymon Praniuk 5' 


BSF ABJ Bochnia: Wojciech Kwaśniowski, Marcin Cichoń - Dawid Kolanowski, Mariusz Mazanek,  Paweł Gawłowicz, Tomasz Popiołek, Michał Zapiór, Patryk Zając,  Filip Zając,  Mateusz Kaleta,  Kacper Stokłosa,  Kamil Lekki, Hubert Kwarta. Trener: Krystian Jaszczyński


Jantar Ustka: Jan Michalak , Dawid Niemkowicz, Szymon Praniuk, Cyprian Fiedorowicz, Dawid Legięć, Mateusz Wróblewski, Jakub Kucab, Igor Skwierz, Krystian Borkowski, Kornel Ryczkowski, Jakub Żebrowski, Jakub Piela, Michał Bielewicz, Filip Gołoś