MMP U-16: Wygrywamy z Heiro i gramy dalej!

Autor: Mateusz Filipek

83365230 509950056597856 4717627760514695168 n

Po wysokim zwycięstwie 5-1 nad Heiro nasza drużyna awansowała do dalszej fazy turnieju.

Nasz zespół potrzebował zwycięstwa w meczu z Heiro, aby awansować do 1/4 finału. Mając to na uwadze podopieczni trenera Krystiana Jaszczyńskiego ruszyli do zdecydowanych ataków od samego początku spotkania. To szybko przyniosło ofekt, ponieważ gola po mocnym strzale z dystansu i odbiciu piłki na poprzeczkę dopadł do niej Kacper Stokłosa i zdobył gola na 1-0. Nasza drużyna poszła za ciosem i na 2-0 podwyższył Kacper Stokłosa. Nastawieni defensywnie rywale długo nie mogli otrząsnąć się po stracie goli i kompletnie oddali inicjatywę. Dopiero pod koniec perwszej połowy zaczęli stwarzać sobie okazje, co przyniosło efekt w postaci bramki kontaktowej zdobytej przez Adama Matuszczaka.

Po zmianie stron nasza drużyna nie zamierzała jedynie bronić wyniku 2-1, ale szukała szans na podwyższenie prowadzenia. Na 3-1 po dobrym crossowym podaniu podwyższył Mariusz Mazanek, a chwilę później po podaniu Mazanka piłkę nad bramkarzem posłał Stokłosa i było już 4-1. Rywale podjęli ryzyko i zaaakowali całym zespołem, co jednak nie przyniosło pozytywnego dla nich efektu. Wynik na 5-1 strzałem na pustą bramkę z własnej połowy ustalił Stokłosa, który tym samym zakończył mecz z dorobkiem aż czterech zdobytych goli.

Po ciężkich zmaganiach w fazie grupowej nasz zespół wygrał 5-1 i awansował z 2. miejsca do 1/4 finału. Tam rywalem będzie zespół, który zajmie 1. miejsce w grupie B. Prawdopodobnie będzie to Rekord Bielsko-Biała, który swoje pierwsze dwa mecze wygrał po aż 10-1!

BSF ABJ Bochnia 5-1 (2-1) Heiro Rzeszów

BSF ABJ Bochnia: Wojciech Kwaśniowski, Marcin Cichoń - Dawid Kolanowski, Mariusz Mazanek,  Paweł Gawłowicz, Tomasz Popiołek, Michał Zapiór, Patryk Zając,  Filip Zając,  Mateusz Kaleta,  Kacper Stokłosa,  Kamil Lekki, Hubert Kwarta. Trener: Krystian Jaszczyński

Heiro Rzeszów: Miłosz Rodzoń, Kacper Bąk, Adam Matuszczak, Igor Skalski, Kacper Boruta, Igor Sieńko, Szymon Mazur, Kacper Kaniewski, Kamil Czyrek, Kamil Sabała