MMP U-18: Zaczynamy od falstartu. Górą Górnik Polkowice.

Autor: Mateusz Filipek

87463060 127516258638749 3273742652763275264 n

Niepowodzeniem zakończył się pierwszy mecz naszej drużyny na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kategorii U-18. Podopieczni trenera Kamila Rynducha ulegli 1-2 Górnikowi Polkowice, choć do przerwy prowadzili 1-0 i mocno skomplikowali swoje położenie.

Nasz zespół od początku spotkania dążył do przejęcia inicjatywy, jednak długo nie potrafił stworzyć sobie dogodnej okazji. Wreszcie w 5. minucie przed świetną okazją stanął Adrian Janas, ale nie zdołał pokonać bramkarza Górnika. Niedługo później dobry strzał oddał Paweł Matras, jednak znów górą był bramkarz rywali. Przełamanie przyszło w 6. minucie, gdy celny strzał oddał Karol Buczek i nasz zespół mógł cieszyć się z prowadzenia 1-0. Chwilę później na 2-0 powinien podwyższyć Miłosz Mochel, ale stojąc przed pustą bramką z bliska trafił jedynie w słupek. W 10. minucie nasza drużyna popełniła czwarty faul, przez co rywale otrzymali przedłużony rzut karny. Niecelny strzał oddał jednak Szymon Korzepa. Pierwsza, dość ciekawa połowa meczu zakończyła się wynikiem 1-0 na korzyść naszej drużyny.

Początek drugiej połowy nie zapowiadał katastrofy. Szansę miał Paweł Matras, ale po rozegraniu rzutu rożnego oddał minimalnie niecelny strzał. Nasza drużyna dominowała i szukała kolejnych okazji do zdobycia gola. Wszystko zmieniło się w16. minucie, gdy po długim podaniu i strzale głową do wyrównania doprowadził Adrian Januszko. Po stracie gola nasza drużyna długo nie potrafiła odzyskać inicjatywy. W 20. minucie bliski szczęścia był Igor Dymura, jednak piłka po jego uderzeniu minęła bramkę. Nasza drużyna szukała kolejnych okazji po rzutach rożnych, jednak nie przynosiło to pozytywnego efektu. W ostatnich rywale cofnęli się pod własną bramkę, ale nasz zespół nie potrafił udokumentować przewagi, a do tego tuż przed końcem spotkania rywale wyprowadzili kontratak, który faulem przerwał Kacper Paruch, za co otrzymał żółtą kartkę. Niestety pięknym strzałem z rzutu wolnego na prowadzenie swój zespół wyprowadził Szymon Korzepa. Nasz zespół w ostatniej akcji mógł jeszcze odpowiedzieć bramką, ale znów skutecznę zanotował bramkarz Górnika.

Ostatecznie nasza drużyna, mimo wielu okazji do zdobycia gola, przegrała 1-2 z Górnikiem i mocno skomplikowała swoje położenie. Teraz zespół, aby awansować do fazy play-off, musi odnieść korzystne wyniki w meczach z Dragonem Bojano (sb. 11:00) i Berlandem Komprachcice (sb. 17:40). W drugim meczu grupy B wspomniane ekipy podzieliły się punktami po remisie 0-0.

BSF ABJ Bochnia 1-2 (1-0) Gónik Polkowice

Karol Buczek 6' - Adrian Januszko 16', Szymon Korzepa 24'

BSF ABJ Bochnia: Wojciech Stefaniak, Jakub Smoleń -  Mariusz Mazanek, Jakub Kleszcz, Miłosz Mochel, Igor Dymura, Jan Mazur, Dawid Burek, Jakub Pasiut, Adrian Janas, Paweł Matras, Kacper Paruch, Adam Pałkowski, Karol Buczek. Trener: Kamil Rynduch, II trener: Krystian Jaszczyński, Kierownik zespołu: Dawid Kociołek