MMP U-18: Po szalonym meczu wygrywamy z Dragonem!

Autor: Mateusz Filipek

87463060 127516258638749 3273742652763275264 n

Nasz zespół U-18 nadal ma szanse na awans do fazy play-off Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu po zwycięstwie 5-2 nad Dragonem Bojano. Spotkanie toczone było w szybkim tempie, a oba zespoły stworzyły sobie wiele okazji do zdobycia gola. Wymiana ciosów zakończyła się na korzyść naszej drużyny, dzięki czemu odniosła ona pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Zgodnie z oczekiwaniami nasz zespół od początku dążył do przejęcia inicjatywy. Rywale cofnęli się pod własną bramkę, ale długo skutecznie odpierali ataki naszej drużyny. Na szczęście zawodnicy Dragona szybko popełnili trzy faule i musieli już uważać na kolejne przewinienia. W 10. minucie szybki atak wyprowadził nasz zespół. Sędziowie dopatrzyli się wtedy przewinienia Adriana Formeli, trzeba przyznać, że dość wątpliwego, na Karolu Buczku. Okazję wykorzystał Jakub Pasiut i podopieczno trenera Kamila Rynducha mogli cieszyć się z prowadzenia. Kontrowersji nie było za to już kilkadziesiąt sekund później, gdy sfaulowany został Miłosz Mochel. Pewnym egzekutorem ponownie okazał się Pasiut. Nasza drużyna utrzymała dwubramkowe prowadzenie do końca pierwszej połowy.

Niestety początek drugiej części okazał się okresem słabszej gry naszego zespołu. Dragon zwietrzył swoją szansę i zdobył gola kontaktowego po strzale Adriana Formeli z rzutu rożnego. Nasza drużyna po stracie bramki cofnęła się głębiej i skupiła się na obronie prowadzenia. Na szczęście w 18. minucie szybki atak skutecznie wykończył Jakub Kleszcz, a chwilę później na 4-1 po kolejnej kontrze podwyższył Miłosz Mochel i nasz zespół wypracował sporą przewagę. Mecz praktycznie rozstrzygnął gol na 5-1, zdobyty przez Igora Dymurę. W końcowym frgmencie obie strony postawiły na ofensywę. Dragon rzucił się do ataków, nie mając już nic do stracenia, co przyniosło efekt w postaci bramki zdobytej przez Juliana Wentę. Nasz zespół ponownie nie dał się już zaskoczyć i wygrał ważne spotkanie 5-2.

W drugim meczu grupy B Górnik Polkowice pokonał 2-1 Berland Komprachcice, co oznacza, że z jednej strony nasz zespół stracił szansę na zajęcie 1. miejsca, ale za to do awansu wystarczy mu remis w meczu w Berlandem, który rozegrany zostanie zostanie już o 17:40.

BSF ABJ Bochnia 5–2 (2-0) Dragon Bojano

Jakub Pasiut 9′ (k.p.), 10′ (k.p.), Jakub Kleszcz 16′, Miłosz Mochel 16′, Igor Dymura 18′ – Adrian Formela 14′, Julian Wenta 21′

BSF ABJ Bochnia: Wojciech Stefaniak, Jakub Smoleń – Mariusz Mazanek, Jakub Kleszcz, Miłosz Mochel, Igor Dymura, Jan Mazur, Dawid Burek, Jakub Pasiut, Adrian Janas, Paweł Matras, Kacper Paruch, Adam Pałkowski, Karol Buczek.

Dragon Bojano: Szymon Hallmann, Łukasz Jagodziński, Adrian Formela, Maciej Borowicz, Oskar Adamczyk, Arkadiusz Kolke, Paweł Raczyński, Julian Wenta, Mikołaj Wunsz, Kacper Szczęsny, Piotr Stolc, Filip Skierka.