MMP U-18: "Happy End" po męczarniach. Remisujemy z Berlandem

Autor: Mateusz Filipek

87489917 555944421932128 3695173816033476608 n

Nasz zespół awansował do 1/4 finału MMP U-18 po remisie 1-1 z Berlandem Komprachcice zajmując ostatecznie 2. miejsce w grupie B. Spotkanie należało do niezwykle zaciętych, a w końcowym fragmencie podopieczni trenera Kamila Rynducha zostali zmuszeni do rozpaczliwej obrony własnej bramki.


Początek meczu nie zapowiadał późniejszych problemów. Nasz zespół, choć do zapewnienia awansu wystarczał mu remis, ruszył do ataków, co przyniosło efekt już w 18. sekundzie! W zamieszaniu podbramkowym sprytem wykazał się Karol Buczek, który wepchnął piłkę do bramki. Po szybkim objęciu prowadzenia nasza drużyna nie zamierzała oddawać inicjatywy, ale zawodnikom brakowało precyzji w kluczowych momentach. Mimo tego pierwsza połowa zaskończyła się zasłużonym prowadzeniem 1-0 naszej ekipy.


Niestety im dłużej trwał mecz, tym bardziej gaśli nasi zawodnicy, za to bezradny początkowo zespół Berlandu zaczął coraz mocniej napierać. Długi czas ataki Berlandu nie przynosiły efektu, mimo że obrona naszej drużyny zaczęła coraz bardziej się gubić, ale w końcu rywalom udało się pokonać Jakuba Smolenia. Na listę strzelców wpisał się Natanael Wnuk. Zmotywowani gracze z Komprachcic ruszli do ataku, za to nasza drużyna cofnęła się głęboko. Miała ona kilka szans, by odzyskać prowadzenie po kilku szybkich atakach, ale zawodnikom brakowało dokładności i opanowania. W ostatniej minucie jeden z zawodników Berlandu skierował piłkę do bramki, ale wcześniej pomógł sobie ręką, co na szczęście zauważyli sędziowie. Ostatecznie nasz zespół utrzymał remis 1-1, który wystarczył do zajęcia 2. miejsca w grupie B. Pierwszą pozycję wywalczył Górnik Polkowice.


Swój mecz 1/4 finału nasza drużyna rozegra już o godz. 9:00, a jej rywalem będzie Junior Hurtap Łęczyca.


BSF ABJ Bochnia 1-1 (1-0) Berland Komprachcice

Karol Buczek 1' - Natanael Wnuk 23'


BSF ABJ Bochnia: Wojciech Stefaniak, Jakub Smoleń – Mariusz Mazanek, Jakub Kleszcz, Miłosz Mochel, Igor Dymura, Jan Mazur, Dawid Burek, Jakub Pasiut, Adrian Janas, Paweł Matras, Kacper Paruch, Adam Pałkowski, Karol Buczek. Trener: Kamil Rynduch, Asystent: Krystian Jaszczyński, Kierownik: Dawid Kociołek