MMP U-18: Odpadamy z rywalizacji po dotkliwej porażce z Hurtapem

Autor: Mateusz Filipek

87463060 127516258638749 3273742652763275264 n

Niestety nasz zespół nie obroni tytułu Mistrza Polski w kategorii U-18. Po przegranej z Hurtapem Łęczyca odpadł on z rywalizacji na etapie 1/4 finału.

W początkowej fazie spotkanie przebiegało zdecydowanie pod dyktando naszej drużyny. Szanse mieli Jakub Pasiut i Adrian Janas, ale skutecznie bronił bramkarz Hurtapu Mateusz Prochoń. Rywale sprawiali wrażenie lekko oszołomionych i długo nie potrafili skonstruować składnej akcji. Klarownych okazji brakowało jednak także naszej drużynie, ponieważ w decydujących momentach zawodnicy grali zbyt wolno i niedokładnie.

Pod koniec pierwszej połowy zespół Hurtapu zaczął powoli grać coraz lepiej. Okazje miał Kacper Jaworski, jednak piłka po jego strzale nie zmieściła się w bramce. Na prowadzenie naszą ekipę mógł z kolei wyprowadzić Miłosz Mochel, jednak również uderzył obok słupka. W 8. minucie szansę miał natomiast Kacper Paruch, jednak i jemu zabrakło szczęścia. Tuż przed końcem najlepszą okazję dla rywali zmarnował Hubert Włodarczyk, który w sytuacji sam na sam uderzył obok słupka. Chwilę później szansę miał jeszcze Jakub Frontczak, ale uderzył niecelnie z ostrego kąta. Pierwsza połowa, mimo szybkiego tempa i wielu okazji z obu stron, zakończyła się remisem 0-0.

Niestety w drugiej części Hurtap zaczął grać coraz lepiej, za to nasza drużyna gasła z każdą minutą. Najpierw rywale mieli doskonałą okazję do zdobycia gola, ale piłki nie sięgnął Fabian Kasierski. W 15. minucie strzał Góralczyka obronił Smoleń. W 17. minucie Hurtap w końcu dopiął swego. Po rozegraniu rzutu rożnego i strzale jednego z zawodników skuteczną dobitką popisał się Kacper Góralczyk.

W odpowiedzi z ostrego kąta w poprzeczkę uderzył Jakub Kleszcz, ale zawodnikowi naszego zespołu zabrakło znów szczęścia. Niestety chwilę później Kleszcz popełnił błąd w przyjęciu piłki, co wykorzystał Fabian Kasierski i z bliska podwyższył prowadzenie Hurtapu. Nasza drużyna musiała w tym momencie podjąć ryzyko i rzucić wszystkie siły na atak, ale to okazało się wodą na młyn dla rywali. Najpierw piłka odbiłą się od poprzeczki po strzale Frączaka i obronie Smolenia, ale chwilę później było już 0-3 po pięknym trafieniu Kacpra Jaworskiego z rzutu wolnego. Wynik na 0-4 po szybkim ataku ustalił Jakub Frontczak.

Porażka oznacza, że podopieczni trenera Kamila Rynducha zakończyli udział w turnieju na etapie 1/4 finału. Naszemu zespołowi dziękujemy za walkę i zaangażowanie, a rywalom gratulujemy doskonałej gry.

BSF ABJ Bochnia 0-4 (0-0) Junior Hurtap Łęczyca

Kacper Góralczyk 17', Fabian Kasierski 19' , Kacper Jaworski 21', Jakub Frontczak 23'

BSF ABJ Bochnia: Wojciech Stefaniak, Jakub Smoleń – Mariusz Mazanek, Jakub Kleszcz, Miłosz Mochel, Igor Dymura, Jan Mazur, Dawid Burek, Jakub Pasiut, Adrian Janas, Paweł Matras, Kacper Paruch, Adam Pałkowski, Karol Buczek. Trener: Kamil Rynduch, Asystent: Krystian Jaszczyński, Kierownik: Dawid Kociołek

Hurtap: Mateusz Prochoń - Hubert Włodarczyk, Kacper Góralczyk, Jakub Frontczak, Mateusz Fogiel, Kacper Jaworski, Fabian Kasierski, Kamil Dzierbicki, Marcel Zdończyk, Dawid Jarczyński, Krystian Radecki, Igor Pajecki, Adam Miśkiewicz. Trener: Andrzej Antos