Zapowiedź meczu BSF ABJ Powiat Bochnia - Rekord Bielsko-Biała

1 rok temu | 24.11.2022, 07:02
Zapowiedź meczu BSF ABJ Powiat Bochnia - Rekord Bielsko-Biała

Wszyscy zainteresowani polskim futsalem mówią tylko o jednym hitowym starciu w najbliższej kolejce. Nie mogło być inaczej, skoro lider przyjeżdża na teren beniaminka, który tak dobrze spisuje się w tym sezonie i jest w pierwszej czwórce FOGO Futsal Ekstraklasy!

- Jest to cenna lekcja dla nas, porażka bardzo boliTrzeba jednak przełknąć te gorzką pigułkę – mówił po ostatnim meczu szkoleniowiec BSF ABJ Powiat Bochnia Klaudiusz Hirsch. 

Ostatnia porażka, jaka się przytrafiła Bochnianom z AZS UW Darkomp Wilanów odchodzi w zapomnienie. Teraz cel jest jeden i to najbliższy mecz z Rekordem Bielsko-Biała. Motywacja i determinacja jaka rysuje się podczas treningów naszych zawodników w minionym oraz obecnym tygodniu jest bardzo widoczna. To wszystko z jednego powodu – w sobotę gramy o trzy punkty.

W tym roku mierzyliśmy się już z liderem FOGO Futsal Ekstraklasy. W lutym zawodnicy przyjechali do Bochni, aby zmierzyć się z nami w ramach pucharowego pojedynku, jednak wtedy otrzymaliśmy od nich lekcję futsalu na najwyższym poziomie i ulegliśmy ostatecznie 2:7. Warto zaznaczyć, że na koniec zwycięzcą rozgrywek został właśnie Rekord Bielsko-Biała, który w finale pokonał Constract Lubawę 4:2. 

Nie można jednak patrzeć na najbliższy mecz przez pryzmat poprzedniego bezpośredniego pojedynku. BSF ABJ Powiat Bochnia, to zupełnie inny zespół, który dokonał wzmocnień w ostatnim okienku. To zespół, który jest bardzo dobrze poukładany pod względem taktycznym. Te i inne składowe wpływają na to, że obecnie po 9 meczach zajmujemy 4 lokatę a do lidera, czyli naszego sobotniego przeciwnika, tracimy tylko 8 punktów. 

Trzeba przyznać, że statystyki podopiecznych Jesusa Garcii robią wrażenie. Na 30 możliwych punktów, jakie mogli dotychczas zdobyć, zgromadzili ich aż 28. Tylko jedna porażka im się przytrafiła do tej pory. Bilans bramkowy? Również imponujący – 66 bramek zdobytych, czyli średnio w meczu strzelają minimum 6 goli. 

Wszystko wskazuje na jedno – w sobotę o 17:00 czeka nas wspaniały pojedynek. To będzie doskonała promocja futsalu. Wiemy to już teraz. 

Udostępnij