Centralna Liga Juniorów u19 | Zapowiedź

4 tygodnie temu | 06.11.2023, 18:38
Centralna Liga Juniorów u19 | Zapowiedź

Sześć juniorskich zespołów, ligowe rozgrywki i dwa miejsca gwarantujące udział w turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski. W weekend nasza drużyna do lat 19 rozpocznie zmagania w projekcie Centralna Liga Juniorów w futsalu. Co to jest, z czym się to je i co czeka naszych młodzieżowców w nadchodzących miesiącach? Zapraszamy na zapowiedź rozgrywek.

Od tego sezonu finalistów Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19 wyłaniać będzie się w inny sposób. Jednym z etapów, które wyłonią „szesnastkę” klubów w rozgrywanym w lutym turnieju, będą rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów. Toczyć będą się one w czterech makroregionach, w systemie ligowym „każdy z każdym” i „mecz rewanż”. Drużyny, które zajmą pierwsze  i drugie miejsce w danej grupie, z automatu awansują do finałów. Ekipy z lokat 3-6 o bilet na MMP zawalczą w baraży.

BSF ABJ Powiat Bochnia trafił do makroregionu nr. 4. Oprócz bochnian, zmierzą się w nim zespoły Okocimskiego Brzesko, AZS UEK Kraków, GKS Futsal Nowiny, MG Green Energy Futsal Jędrzejów i Stali Mielec.

Rywalizacja rozpocznie się już w nadchodzącą sobotę 11 listopada. Ekipa z Bochni w pierwszej kolejce podejmie u siebie AZS UEk Kraków. Serdecznie zapraszamy do śledzenia naszych profili i wspierania naszuch młodzieżowców w walce o awans do Mistrzostw Polski!

Makroregion 1: AZS UW Wilanów, Red Devils Chojnice, Bonito Białystok, Constract Lubawa, Hurtap Łęczyca, TAF Toruń

Makroregion 2: Futsal Leszno, Red Dragons Pniewy, Futsal Szczecin, Dragon Bojano, Jantar Ustka, SPN Szamotuły

Makroregion 3: Rekord Bielsko – Biała, Gwiazda Ruda Śląska, GKS SMS Futsal Tychy, Sośnica Gliwice, Sferanet Wilkowice, Śląsk Wrocław

Makroregion 4: BSF ABJ Powiat Bochnia, Okocimski Brzesko, AZS UEK Kraków, GKS Futsal Nowiny, MG Green Energy Futsal Jędrzejów, Stal Mielec.

Terminarz Makroregion 4: TUTAJ.

Udostępnij