Gramy o zwycięstwo - relacja z pierwszego dnia turnieju w Warszawie

8 miesięcy temu | 19.08.2023, 23:44

Za nami pierwszy dzień zmagań w Turnieju Pamięci Powstańców Warszawskich Legia Futsal Cup. Dla futsalistów BSF był on udany – przez fazę grupową przeszli suchą stopą, a w niedzielę powalczą o wygraną w całej rywalizacji.

W pierwszy mecz z Wenecją bocheński zespół wszedł z przytupem. Nim wszyscy obejrzeli się na trybunach, Sebastian Leszczak celnie przymierzył pod poprzeczkę. Chwilę później niespodziewanie odpowiedziała Wenecja, ale po paru minutach bochnianie zdołali wrócić na właściwe tory. Dobry przykład dał… Krystian Jaszczyński, bramkarz, który popisał się pięknym trafieniem. Po złapaniu piłki dostrzegł opuszczoną przez biorącego udział w ataku golkipera bramkę i uderzeniem przez całe boisko wpakował futsalówkę do siatki. Do przerwy BSF dołożył jeszcze dwa trafienia – na listę strzelców wpisali się Kamil Surmiak i Minor Cabalceta.

W drugiej odsłonie wynik układał się podobnie. Najpierw prowadzenie podwyższył nasz zespół, potem chwilę przebłysku miał rywal. Spotkanie jednak pozostawało pod kontrolą ekipy z Bochni, która swoje strzeleckie popisy zakończyła na ośmiu golach. Surmiak i Cabalceta skompletowali dublet, „skalpy” na swoje konto zapisali Wojciech Przybył i Sebastian Koza. Ostatecznie inauguracja warszawskiej rywalizacji stanęła na wyniku 8:2.

W tropikalnych warunkach, które panowały na hali, bochnianom pozostało rozegrać drugi grupowy mecz. Ze zdekompletowanym Widzewem Łódź, który jednak tanio skóry sprzedać nie zamierzał. Łodzianie postawili naszej drużynie ciężkie warunki, a mecz stał na wyrównanym poziomie. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. Gole dla naszej drużyny strzelili Łukasz Biel i Sebastian Leszczak.

W drugiej odsłonie również nie było łatwo, ale podopieczni Antuna Bacicia przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Cabalceta w kolejnym spotkaniu zaliczył dublet, drugie trafienie w meczu zaliczył Biel. Kevina Kollara „Widzewiacy” pokonali tylko raz, a BSF zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie, wygrywając 5:3.

Jutro czekają nas emocje związane z fazą pucharową. O awans do finału ekipa z Bochni zawalczy z Jagiellonią Białystok, która w grupie uległa Legii Warszawa 5:3 i zwyciężyła Śląsk Wrocław 4:1.