Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

groups

Kadra

event

Terminarz

tag

Social Media

Futsal Ekstraklasa

Klaudiusz Hirsch przed meczem z Piastem Gliwice

1 miesiąc temu | 07.12.2022, 12:24
Klaudiusz Hirsch przed meczem z Piastem Gliwice

Klaudisz Hirsch to szkoleniowiec, który nie tak dawno prowadził zespół z Gliwic. Jak sam przyznaję, ma z nimi świetny kontakt, ale najważniejszy obecnie jest dla niego BSF ABJ Powiat Bochnia.

Czy ze sparingów przed sezonem można wyciągnąć wnioski i zastosować je w najbliższym meczu?

- Aż tak bym nie przykładał wagi, ale na pewno po tych sparingach były momenty, że graliśmy jak równy z równym. Sztuka polega na tym, żeby teraz to przełożyć na najbliższe 40 minut w lidze. Jednak Piast z okresu przygotowawczego, a Piast obecnie to dwie inne drużyny. To będzie dla nas świetne wydarzeni, już nie możemy się doczekać.  

Tak zupełnie prywatnie - dla Pana to jeszcze trudniejsze spotkanie? Na pewno trzymał Pan kciuki za występy w Lidze Mistrzów.

- Oczywiście, że trzymałem. Znam większość zawodników. Znam się nie tylko zawodowo, ale też prywatnie ze sztabem, czy z kadrą zarządzającą. W środę przyjdzie mi rywalizować z nimi, ale to nie jest najważniejsze - dla mnie liczy się obecnie, żeby BSF się rozwijał. Myślę, że konfrontacja z tak silnym zespołem będzie bardzo wartościowa. Grając z takimi drużynami można wyciągać wnioski. Na pewno w tym spotkaniu powalczymy, zawodnicy są bojowo nastawieni. 

Był pan niemal od początku powstania „nowego” Piasta. Dużo się pozmieniało w tym czasie w klubie?

- Diametralnie. Piast to teraz klub profesjonalny. Zawodnicy mogą się skupić tylko na reprezentowaniu klubu. Jest również bardzo dobrze poukładany pod kątem organizacyjnym. Widać profesjonalizm. 

Zarówno BSF i Piast mają napięte terminarze w ostatnim czasie. Własna hala to w tym przypadku duży atut, czy nie ma znaczenia?

- Gra we własnej hali na pewno jest sporym atutem – akurat jeżeli chodzi o mecz z Piastem. Będziemy grali na przepięknym obiekcie. Życzę każdemu klubowi, żeby mógł trenować i grać na tym obiekcie. 

Ale nogi wam się nie uginają grając na takiej hali?

- Oczywiście, że nie! To super reklama dla futsalu w Polsce. To bardzo nowoczesny obiekt w Polsce. Gra na takim obiekcie powinna być wyróżnieniem i zaszczytem. Poza tym, kiedy się pokazywać, jak nie na najlepszej hali, z obecnym mistrzem Polski? Wychodzimy na parkiet i czujemy się jak w Lidze Mistrzów! 

Wraca Pan jak do siebie do Areny Gliwice? 

- Bardzo mi się obiekt podoba, bardzo mile wspominam czas spędzony w Piaście. Cały czas mieszkam w Gliwicach, na pewno z dużym sentymentem darzę ten klub i tę halę. Z każdym mam świetny kontakt. Ale powtórzę – dla mnie na pierwszym miejscu jest obecnie BSF i to właśnie z tym klubem chcę osiągać świetne wyniki. 

Udostępnij