Meldunek z TOP 16 Pucharu

2 miesiące temu | 08.02.2024, 09:55

Nie było niespodzianki w 1/16 finału Pucharu Polski. BSF ABJ Powiat Bochnia pewnie zameldował się w „16” najlepszych drużyn tych rozgrywek. Bochnianie pokonali na wyjeździe Śląsk Wrocław 6:1. Dublety w tym spotkaniu zaliczyli Mateusz Prokop i Minor Cabalceta.

Dublet na start

Długo bochnianie nie mogli złamać przeciwnej defensywy. Udało się to dopiero w 7.minucie, kiedy to Cabalceta wywalczył sobie pozycje w polu karnym i nagrał piłkę Prokopowi, który skierował ją do siatki. Chwilę potem Mateusz po raz drugi wykazał się zimną krwią, w czystej pozycji trafiając do bramki, w efekcie czego miał już na koncie dublet. Śląsk niespodziewanie ugodził rywali w 9.minucie, gdy Chokheli w świetny sposób przelobował wychodzącego z bramki Kevina Kollara i dał miejscowym kontakt.

Ustalenie rezultatu w pierwszej połowie

To był jednak ostatni strzelecki akcent wrocławian tego wieczoru, albowiem potem trafiali już tylko przyjezdni. W 12.minucie po podaniu z autu Cabalceta zmusił przeciwnego golkipera do kapitulacji, a trzy minuty później podobnej sztuki dokonał Łukasz Biel. Na pół minuty przed kończącą pierwszą odsłonę syreną Wojciech Przybył zszedł z futsalówką do środka i celnie kropnął w kierunku celu, czego konsekwencją było prowadzenie naszego zespołu 5:1.

Kontrola w drugiej połowie, szanse dla młodych

Po wznowieniu gry bochnianie kontrolowali korzystny dla siebie rezultat, powiększając go o jeszcze jedno trafienie. W 31.minucie błąd obrony wykorzystał zabójczy dziś duet Prokop-Cabalceta, dzięki czemu ten drugi dorównał swojemu koledze dorobkiem w tym meczu. Pewny wynik dał okazję Antunowi Baciciowi, aby poeksperymentować z młodymi zawodnikami. Na parkiecie pojawili się Iwo Wolnik oraz Oliwier Piwowarczyk. Zwłaszcza ten drugi może zaliczyć występ do udanych. „Oli” popisał się kilkoma świetnymi interwencjami.

Oczekiwania na rywala

BSF wygrał 6:1 i zameldował się w TOP 16 Pucharu Polski. Następnego rywala drużyna z Bochni pozna 9-tego lutego, kiedy to odbędzie losowanie. Potencjalni przeciwnicy: Dreman Opole Komprachcice, Constract Lubawa , PKO Gwiazda Ruda Śl., Wenecja Pułtusk, FC Silesia Box Siemianowice Śl., AZS UW Darkomp Wilanów, We-Met FC Kamienica Królewska, KS Moravia Tompavex Obice, Legia Warszawa, Red Dragons Pniewy, GI Malepszy Arth Soft Leszno, FC Reiter Toruń, Eurobus Przemyśl, Piast Gliwice, Rekord Bielsko-Biała.