Na kolejną rundę Pucharu do Wrocławia

2 tygodnie temu | 06.02.2024, 13:15
Na kolejną rundę Pucharu do Wrocławia

Jutro, po ponad półtora tygodniowej przerwie, BSF wraca do gry o stawkę. Bochnian czeka eskapada do Wrocławia, na spotkanie z pierwszoligowym Śląskiem Wrocław. Stawką tego meczu będzie awans do 1/8 finału Pucharu Polski.

Futsalowa sekcja Śląska istnieje od dopiero trzech lat. Mimo, to wrocławianie już po tak krótkim czasie znaleźli się wśród pierwszoligowych drużyn. W południowej grupie zaplecza FOGO Futsal Ekstraklasy plasują się obecnie na 7.miejscu. Na 13 spotkań 5 wygrali, 2 zremisowali i 6 przegrali. 51 bramek strzelili, a 46 stracili. Na koncie mają 17 punktów. W nadchodzącej rundzie Pucharu Polski Śląsk pewnie się zameldował. W 1/32 finału nie dał szans ekstraklasowej Sośnicy Gliwice, zwyciężając aż 6:1.

W kadrze drużyny z Wrocławia jest kilku zawodników z przeszłością na najwyższym futsalowym poziomie w Polsce. Szwajcarski bramkarz, Noel Charrier, reprezentował kiedyś barwy Acany Orła Jelcz-Laskowice oraz Malepszego Leszno. Filip Turokwyd z kolei to były gracz AZS UW Wilanów czy Legii Warszawa.

Początek meczu o 20.15 we Wrocławiu.

 

 

Udostępnij