Na ostatni w tym roku wyjazd do Bielska

2 tygodnie temu | 16.11.2023, 07:31
Na ostatni w tym roku wyjazd do Bielska

W niedzielę czas na ostatni już wyjazd w roku 2023 dla naszego zespołu. Ale za to jaki – nasi zawodnicy pojadą do Bielska – Białej, gdzie skrzyżują rękawice z wielokrotnym mistrzem Polski, Rekordem.

Naszego niedzielnego rywala nikomu, kto sympatyzuje się w Polsce futsalem, przedstawiać nie trzeba. Rekord Bielsko – Biała, sześciokrotny zwycięzca FOGO Futsal Ekstraklasy. W obecnej kampanii wicemistrzowie z ubiegłego roku plasują się na trzecim miejscu. W jedenastu dziewięć wygrali i zaledwie dwa przegrali. Na koncie mają dwadzieścia siedem punktów. W tym sezonie sposób na „Rekordzistów” znaleźli Constract Lubawa i Dreman Opole. Ci pierwsi ograli bielszczan 8:4, z kolei – drudzy 3:1. Obie porażki nastąpiły zaraz po sobie, a od tej pory Rekord notuje serię sześciu zwycięstw z rzędu. Ostatnio, we środę, nasi rywale wysoko pokonali FC Reiter Toruń 6:1.

Skład Rekordu pełen jest znanych w futsalowym świecie osobistości. Nie dziw, że aż pięciu zawodników tego klubu znalazło się w kadrze na ostatnie spotkania eliminacji Mistrzostw Świata. Z pewnością wyróżnić należy Michała Marka, najlepszego strzelca zespołu, plasującego się zaraz za nim Matheusa Fereira czy najskuteczniejszego futsalistę ubiegłej kampanii, Mikołaja Zastawnika. A to tylko trzech spośród plejady futsalowych gwiazd w ekipie z Bielska.

Pierwszy gwizdek w niedzielę, 19 listopada, o godzinie 18. Transmisja w WP Pilot.

Udostępnij