Nerwówka z Pniewami

5 dni temu | 17.10.2024, 00:11

W środowy wieczór, 9 października, w ramach 5. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy, na własnym parkiecie mierzyliśmy się z drużyną Red Dragons Pniewy. Spotkanie dostarczyło kibicom wiele emocji, a grad bramek sprawił, że atmosfera była niezwykle gorąca. Ostatecznie cieszyliśmy się ze zwycięstwa 6:4 (3:2), ale jak właściwie przebiegał ten pełen napięcia mecz?

Rywalizacja rozpoczęła się punktualnie o godz. 18:00, a gospodarze od razu ruszyli do ataku. Już w 2. minucie bramkę zdobył Minor Cabalceta, a minutę później wynik podwyższył Piotr Matras, co dało nam szybkie prowadzenie 2:0. Wydawało się, że to będzie łatwy mecz, jednak w 7. minucie gola kontaktowego dla gości zdobył Bruno Kagmierski, co wprowadziło nieco nerwowości w grze. Bochnianie, mimo przewagi, nie mogli zdobyć kolejnych bramek, co otworzyło okazje dla rywali. W 17. minucie do wyrównania doprowadził Piotr Błaszyk, ale jeszcze przed przerwą, w 20. minucie, drugi raz na listę strzelców wpisał się Minor Cabalceta, uspokajając sytuację na boisku.

Druga połowa rozpoczęła się w podobnym tempie. W 23. minucie, po samobójczym golu Alvaro Caminero, gospodarze zwiększyli przewagę na 4:2. Jednak goście szybko odpowiedzieli – już minutę później bramkę zdobył Aleksander Kozak, a w 32. minucie ten sam zawodnik doprowadził do wyrównania 4:4. Red Dragons nie zdążyli jednak nacieszyć się remisem, bo w tej samej minucie hat-tricka skompletował Minor Cabalceta, przywracając prowadzenie drużynie z Bochni. Goście, zmuszeni do ataków, zaczęli grać z lotnym bramkarzem, co stworzyło ryzyko dla ich obrony. Dwukrotnie piłka po strzałach gospodarzy trafiała w słupek, ale nie zemściło się to na drużynie, a wynik spotkania w ostatniej minucie ustalił Arkadiusz Budzyn, strzelając na 6:4.

Mecz był trudny, pełen zwrotów akcji, ale ostatecznie zespół BSF ABJ Powiat Bochnia triumfował, rewanżując się Red Dragons Pniewy za poprzedni sezoni. Trzy punkty zostały w Bochni!