Pełna pula z AZS UW

2 miesiące temu | 12.02.2024, 09:59

Zwycięska passa trwa! Tym razem naszemu zespołowi udało się podbić stolicę. W 21.kolejce FOGO Futsal Ekstraklasy bochnianie pokonali w delegacji AZS UW Darkomp Wilanów 5:0. Ponownie skutecznością błysnął Łukasz Biel, zaliczając dublet.

Worek z bramkami BSF otworzył po sześciu minutach. Po świetnym wyjściu z pressingu rywala Łukasz Biel otrzymał piłkę na prawej stronie i nagrał w tempo do nadbiegającego Adama Wędzonego, który bez problemu wpakował futsalówkę do siatki. Generalnie pierwsza odsłona przebiegała z inicjatywą dla przyjezdnych, zmuszonych także wystrzegać się od czasu do czasu próbujących kontrować gospodarzy. Na szczęście dla naszego zespołu, rywal nie potrafił pokonać strzegącego bramki Kevina Kollara. Na siedemnaście sekund przed syreną drużyna z Bochni zdołała podwyższyć jeszcze zaliczkę. Arkadiusz Budzyn popisał się znakomitym rajdem, niczym Ronaldinho radząc sobie z przeciwnym defensorem i asystując do ustawionego w polu karnym Biela, który z bliska trafił do siatki.

W drugiej odsłonie ekipa Antuna Bacicia kontrolowała korzystny wynik, dokładając do niego jedynie kolejne gole. W dwudziestej siódmej minucie z błędu zawodników AZS skorzystał Kamil Surmiak, z połowy parkietu pakując piłkę do opuszczonej przez wycofanego golkipera bramki. Chwilę potem, po kolejnej stracie przeciwników przy wyprowadzaniu akcji bochnianie w mig rozmontowali obronę. Koronkową akcję wykończył wówczas Pedro Pereira. Końcowy rezultat goście ustalili na dziesięć minut przed końcem. Nie pierwszy już świetnie rozegrany stały fragment gry spozycjonował Biela w czystej okazji. Nasz pivot nie zwykł takich marnować i uderzeniem z pierwszej piłki strzelił na 5:0.