Podsumowanie futsalowego tygodnia

1 miesiąc temu | 22.09.2024, 00:26

Podsumowanie futsalowego tygodnia!

Miniony tydzień obfitował w futsalowe emocje, a nasi zawodnicy dali z siebie wszystko, reprezentując swoje drużyny narodowe.

🏆 Zakończył się turniej FUTSAL BASE, którego wyniki prezentują się następująco:

• Słowacja 0-3 Serbia

Pierwszy mecz towarzyskiego turnieju zakończył się zwycięstwem Serbii.

• Słowacja 4-4 Finlandia

Wyrównane spotkanie, które dostarczyło mnóstwo emocji! Decydującego gola, z przedłużonego rzutu karnego w ostatniej minucie meczu, zdobył Tuukka Pikkarainen. Podczas meczu widoczny był również Martin Doša, który zanotował asystę.

• Finlandia 1-2 Serbia

Ostatni mecz turnieju przyniósł kolejne zwycięstwo Serbii, która zwyciężyła w turnieju z kompletem punktów.

🌍 Mistrzostwa Świata w Futsalu:

• Kostaryka 2-2 Holandia

Minor Cabalceta i jego koledzy z reprezentacji Kostaryki wywalczyli remis w trudnym starciu przeciwko Holandii.

• Kostaryka 5-3 Uzbekistan

Każdy kto oglądał ten mecz na pewno nie żałuje! Spotkanie było pełne zwrotów akcji i gry na najwyższym poziomie. Zaczęło się od prowadzenia Kostaryki 1-0. Potem padł gol wyrównujący, ale to Kostarykanie schodzili na przerwę, ciesząc się wynikiem 2-1. Po przerwie do ataku ruszył jednak Uzbekistan, który dość szybko wyrównał, a następnie objął prowadzenie 3-2. Zaczęło robić się bardzo nerwowo, ponieważ jedynie zwycięstwo którejkolwiek z drużyn, dawało jej awans. W 32. minucie zawodnik Uzbekistanu otrzymał drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

Kilka sekund później Kostaryka strzela gola i doprowadza do remisu 3-3. Od tego momentu uskrzydleni Kostarykanie zagrali znakomicie. W 33. minucie gola na 4-3 zdobył Minor Cabalceta, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 5-3!

Fenomenalny występ Minora, który został wyróżniony nagrodą Player of the Match! Jego bramka, asysta oraz znakomita gra całego zespołu sprawiły, że Kostaryka triumfowała nad Uzbekistanem, zapewniając sobie awans do kolejnej rundy turnieju.

Kostaryka zagra w 1/8 Mundialu. Rywalem Kostarykańczyków będą Brazylijczycy lub Argentyńczycy. Poprzeczka będzie więc zawieszona wysoko, ale wierzymy w pozytywny rezultat. Do boju!

Najważniejsze momenty z pełnego emocji meczu z Uzbekistanem do zobaczenia tutaj - https://www.plus.fifa.com/en/player/2438a593-7206-4084-91de-52602f754826?catalogId=c2af92d2-bd6c-4acc-90d1-21793efc255f.