Pogoń w Kamienicy

5 dni temu | 17.10.2024, 00:45

W niedzielne popołudnie, w ramach 6. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy, zmierzyliśmy się na wyjeździe z drużyną We-Met Futsal Club Kamienica Królewska. Mecz nie zaczął się po naszej myśli, ale ostatecznie udało się wywalczyć cenny punkt, remisując 2:2 (2:0).

Początek spotkania był dość spokojny – obie drużyny grały ostrożnie, bez wyraźnych sytuacji podbramkowych. Gdy wydawało się, że pierwszy gol padnie dopiero później, w 14. minucie Mateusz Madziąg popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu, dając gospodarzom prowadzenie. Zaledwie trzy minuty później, po szybkiej akcji, wynik na 2:0 podwyższył Hugo Freitas. Drużyna BSF ABJ Powiat Bochnia zeszła na przerwę z dwubramkową stratą, co na pewno nie ułatwiało sytuacji.

Po przerwie Bochnianie wrócili na boisko z nową energią i determinacją. Od początku drugiej połowy zaczęli wyraźnie dominować, stopniowo przejmując inicjatywę. Już w 24. minucie bramkę kontaktową zdobył Arkadiusz Budzyn, co ożywiło grę i podniosło morale zespołu. Napór trwał dalej i w 33. minucie wynik na 2:2 wyrównał Mikhael Almeida. Chwilę później gospodarze zostali osłabieni czerwoną kartką, jaką za ostry faul otrzymał jeden z zawodników Kamienicy Królewskiej. Bochnianie grali w przewadze, ale mimo wielu prób nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki. W ostatnich minutach meczu obie drużyny miały jeszcze swoje szanse, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Chociaż liczyliśmy na pełną pulę i trzy punkty, zespół pokazał charakter, odrabiając straty i zdobywając cenny punkt na trudnym terenie. Przed nami kolejne mecze, w których będziemy walczyć o zwycięstwo i pełną pulę!