Tak blisko...

3 tygodnie temu | 04.02.2024, 15:55
Tak blisko...

Niestety, choć zespół u19 w Łańcucie nie poniósł porażki, nie udało mu się awansować do finałów Mistrzostw Polski. Bochnianie na Podkarpaciu uplasowali się na drugim miejscu, przegrywając rywalizację o promocję o dwa punkty.

Rywalizację, która 4 lutego odbyła się w Łańcucie, definiowała zasada „zwycięzca bierze wszystko”. 4 drużyny, 4 marzenia o wyjeździe i tylko jeden bilet do finałów Mistrzostw Polski. W szranki na Podkarpaciu BSF stanął z gospodarzami, Futsal Club Południe, SMS Solne Miasto Wieliczka oraz Okocimskim Brzesko. Z dwoma pierwszymi ekipa z Bochni mierzyła się po raz pierwszy, tych trzecich z kolei doskonale znała z walki w CLJ.

Zmagania nasi futsaliści zainaugurowali starciem z Brzeskiem. W lidze pojedynki między tymi zespołami były zacięte – raz rzutem na taśmę zwyciężali bochnianie, a raz „Piwosze”. W Łańcucie rywalizacja rozstrzygnięcia nie przyniosła. Mecz zakończył się remisem 1:1, a jedyną bramkę dla BSF zdobył Iwo Wolnik.

W kolejnym starciu naszą drużynę czekały „derby solnych miast”, bo takim mianem określić można było spotkanie z Solnym Miastem Wieliczka. BSF już w 2.minucie, za sprawą Wolnika, objął prowadzenie. Utrzymywało się one aż do końcówki, kiedy to celnym strzałem Dawid Goryczko ustalił wynik na 2:0 i zapewnił cenny komplet punktów.

Trzeci, a zarazem ostatni mecz, bochnianie rozegrali z gospodarzami – Futsal Club Południe Łańcut. Choć rywal atutu własnego parkietu w pełni nie wykorzystał, skutecznie napsuł krwi naszym futsalistom. Rezultat stanął ostatecznie na 1:1, a jedyne trafienie na koncie BSF zaliczył Sebastian Koza.

Na ten moment zespół z Bochni przewodził w stawce, mając w rękach bilet do Mielca. Pozostało jedynie czekać na rozstrzygnięcie ostatniego tego dnia meczu, w którym Okocimski mierzył się z Solnym Miastem. Ku nieszczęściu naszej drużyny, brzeszczanie zwyciężyli 4:1 i wyprzedzili BSF. Tym samym, to „Piwosze” uzyskali awans do finałów.

Wyniki

Futsal Club Łańcut 1-4 SMS Solne Miasto Wieliczka

BSF ABJ Bochnia 1-1 Okocimski CANPACK Brzesko

Okocimski CANPACK Brzesko  5-1 Futsal Club Łańcut

SMS Solne Miasto Wieliczka  0-2  BSF ABJ Bochnia

BSF ABJ Bochnia 1-1 Futsal Club Łańcut

Okocimski CANPACK Brzesko  4-1 SMS Solne Miasto Wieliczka

Tabela

1. Okocimski CANPACK Brzesko 3  7  10-3

2.  BSF ABJ Bochnia 3  5  4-2

3. SMS Solne Miasto Wieliczka 3  3  5-7

4. Futsal Club Łańcut 3 1  3-10

Udostępnij