W sobotę inauguracja sezonu

4 tygodnie temu | 31.08.2023, 20:40
W sobotę inauguracja sezonu

Już w sobotę koniec niecierpliwego wyczekiwania, koniec sparingów i letnich przygotowań… Czas wrócić do gry o stawkę. Na inauguracje nowego FOGO Futsal Ekstraklasy nasz zespół czeka długa eskapada na same Kaszuby. Na starcie z beniaminkiem – We – Metem Kamienica Królewska.

BSF ABJ Powiat Bochnia dostąpi ogromnego zaszczytu – wraz z We – Metem Kamienica Królewska na antenie TVP Sport otworzy nowy sezon FOGO Futsal Ekstraklasy. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, o godzinie 15, będąc zarazem pierwszym pojedynkiem nowej kampanii.

Mecz odbędzie się w Sierakowicach, oddalonych o ok. siedem kilometrów od Kamienicy Królewskiej, gdzie siedzibę ma nasz sobotni rywal. We – Met to mistrz I ligi grupy północnej. Na dwadzieścia dwa spotkania ubiegłego sezonu piętnaście zwyciężył, trzy zremisował i cztery przegrał. Dało to łącznie czterdzieści osiem punktów i jedno „oczko” przewagi nad drugim AZS UG Gdańsk.

W letnim okresie przygotowawczy We – met rozegrał sześć sparingów – z Futsalem Świecie (3:3 i 9:4), FC Reiterem Toruń (4:2 i 4:5), Red Dragons Pniewy (8:5) i Red Devils Chojnice (6:2).

Klub kadrę, która wywalczyła awans do Futsal Ekstraklasy, wzmocnił o kilka mocnych nazwisk. Przybył kolumbijski pivot z doświadczeniem w futsalowym Copa Libertadores, Bryan Mera Fernandez, także doświadczony w Ekstraklasie Mateusz Wesserling. Zespół zakontraktował też reprezentanta Polski, Mateusza Madziąga. Nową twarzą w Kamienicy jest również… znany bocheńskim kibicom Milinton Tijerino, który przez ostatnie dwa lata bronił barw naszej drużyny.

Pierwszy gwizdek punktualnie o 15. Zachęcamy do wspierania bochnian przed telewizorami. W międzyczasie można zakupić KARNET, by zapewnić sobie miejsce na wszystkich domowych meczach BSF w FOGO Futsal Ekstraklasie.

Udostępnij