Wyjazd do Warszawy, na mecz z AZS UW Wilanów

2 tygodnie temu | 09.02.2024, 12:36
Wyjazd do Warszawy, na mecz z AZS UW Wilanów

Po awansie do 1/8 finału Mistrzostw Polski czas wrócić do walki w lidze. W niedzielę zespół Antuna Bacicia czeka delegacja do stolicy, gdzie sprawdzą siły „Akademików” z Wilanowa. Początek spotkania punktualnie o godzinie 16.

AZS UW Wilanów plasuje się obecnie na 10.pozycji w tabeli. W 20 meczach drużyna ta zgromadziła 24 punkty. Na koncie mają 6 zwycięstw, 6 remisów i 8 porażek. Bilans bramek – 45 strzelonych i 75 straconych. Ostatnimi czasem warszawianie prezentują dość kratkowaną formę: wygrana z Ruchem, remis z Pniewami, wysoka porażka z Piastem, potem niespodziewana wiktoria nad Lesznem, a w ostatniej kolejce – podział punktów z Toruniem. W ubiegły weekend, w Pucharze Polski, AZS po dogrywce wyeliminował Red Devils Chojnice.

Najgroźniejszym zawodnikiem naszych rywali jest zarazem nasz stary, dobry znajomy – Mustapha Diakite. Pivot, który w sezonie 21/22 bronił bocheńskich barw, w obecnej  kampanii wyrósł na rewelacje rozgrywek Futsal Ekstraklasy. W 17 rozegranych meczach zaliczył aż 15 bramek. Poza nim, pośród graczy AZS wyróżniają się także inni „stranieri”: Jean Carlos (16 spotkań, 8 goli) czy Yaroslav Zmivskyi (6 trafień na koncie).

Po dwóch porażkach w ubiegłym sezonie (2:3, 3:4) bochnianie jesienią przełamali się w bezpośrednich starcia z warszawianami. Na własnym parkiecie nasza drużyna zwyciężyła aż 9:3. Hat-trickiem w tamtym spotkaniu popisał się Łukasz Biel.

Początek meczu o godzinie 16. Transmisja w WP Pilot.

Udostępnij