Ze stolicy z trofeum! - podsumowanie drugiego dnia Legia Futsal Cup

8 miesięcy temu | 20.08.2023, 21:40

Ze stolicy do domu z trofeum! BSF ABJ Powiat Bochnia w drugim dniu Turnieju Pamięci Powstańców Warszawskich Legia Futsal Cup okazał się niepokonany i zwyciężył w całej dwudniowej rywalizacji. W półfinale bochnianie ograli Jagiellonie Białystok, a w finale, w dramatycznych okolicznościach, pokonali gospodarzy – Legię Warszawa.

W samo południe, w Ośrodku Sportu i Rekreacji na warszawskich Włochach, arbiter zagwizdał po raz pierwszy i podopieczni Antuna Bacica rozpoczęli batalię o wygraną w Legia Futsal Cup. W półfinale skrzyżowali rękawice z Ekstraklasowcem - Jagiellonią Białystok. Choć spotkanie z białostoczanami do najłatwiejszych nie należało, nasz zespół zdał egzamin. Po trudnym początku na parkiecie zameldował się duet Leszczak – Biel – pierwszy z nich dograł ze skrzydła, a drugi pewnie akcje wykończył. Tuż przed przerwą trafienie dołożył jeszcze Wojciech Przybył. W drugiej odsłonie wynik na 3:0 ustalił Minor Cabalceta. Ekipa z Bochni wygrała i zameldowała się w finale.

Na odpoczynek bochnianie mieli ledwie pół godziny. Zdekompletowany Widzew Łódź nie przystąpił do spotkania o brązowy medal, więc postanowiono od razu rozegrać rozstrzygające starcie. W nim na BSF czekał gospodarz, Legia Warszawa, chcąca zatrzymać puchar u siebie. Do przerwy bocheńska drużyna wyglądała całkiem nieźle, ale solidnej dyspozycji nie potrafiła zamienić na gole. W przeciwieństwie do „Wojskowych”. Legia do przerwy zbudowała dwubramkową zaliczkę, przed drugą połową stawiając się w lepszej sytuacji. Przegrywających bochnian jednak niepomyślny obrót spraw nie załamał. Ekipa Bacicia po pauzie ruszyła ze zdwojoną siłą, a na efekty długo czekać nie było trzeba. Zaraz po wznowieniu gry Przybył dał znak do szturmu, a chwilę później Leszczak doprowadził do wyrównania. BSF się nie zatrzymywał i w parę minut, po trafieniach Surmiaka oraz niosącego zespół Leszczaka, wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Zaskoczonym warszawianom udało się jeszcze złapać kontakt, a w końcówce próbowali przechylić szalę na swoją korzyść. Na nic się jednak to zdało, a Pedro Perreira i kompletujący hat – tricka Leszczak przypieczętowali wygraną. Ostatecznie więc to nasza drużyna została zwycięzcą Legia Futsal Cup.

Poza sukcesem drużynowym zawodnicy z Bochni wyróżnieni zostali indywidualnie. Najskuteczniejszym graczem weekendowej rywalizacji został Cabalceta, a najbardziej wartościowym – szalejący w finale (i nie tylko) Leszczak.