Porażka z mistrzem Polski

2 tygodnie temu | 11.09.2023, 18:44
Porażka z mistrzem Polski

Wypełnione po brzegi trybuny hali widowiskowo – sportowej, na parkiecie najlepsi futsalowcy w kraju i szybka, emocjonująca rozgrywka. Tego brakowało w naszym mieście przez ostatnie miesiące. 10 września oczekiwanie dobiegła końca, a BSF ABJ Powiat Bochnia po raz pierwszy w tym sezonie zagrał u siebie. W premierowym, domowym starciu, bochnianie skrzyżowali rękawice z Constractem Lubawa. I mimo osłabienia kadrowego, postanowili podjąć rękawice.

W pierwszej połowie na parkiecie toczyło się szybkie, ale wyrównane widowisko. Bochnianie podjęli rękawice z faworytem, walcząc z nim jak równy z równym. Nasz zespół kreował sobie sytuacje, a trzon naszej ofensywy kilkukrotnie stawał przed szansą do ugodzenia przeciwnika. Leszczak, Cabalceta, Surmiak i inni walczący zawodnicy szukali szczęścia, ale bez rezultatu. W przeciwieństwie do przyjezdnych. Constract w pierwszych dwudziestu minutach okazał się skuteczniejszy. Najpierw, mniej więcej w połowie tego czasu, niepilnowany Paweł Kaniewski otrzymał po kontrze piłkę i z bocznej strefy pokonał wychodzącego z bramki golkipera. Nie był to ostatni popis kapitana gości – cztery minuty później ponownie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując pressing swoich kolegów. Do przerwy, po interesującym widowisku, na tablicy wyników widniał wynik 0:2 na korzyść gości.

Wraz z początkiem drugiej odsłony Constract podwoił prowadzenie. W 22 minucie z kontratakiem wyszedł Pedrinho, szybkim zwodem oszukał obronę i wpakował piłkę do siatki. Chwilę potem podobna sztuka udała się Ferreirze. Bochnianie, mimo niekorzystnego rezultatu, dalej starali się dotrzymać tempa mistrzom Polski, lecz z minuty na minutę nasz zespół słabnął. A przyjezdni, dysponujący szerszą i mocniejszą kadra, korzystali na tym i spokojnie kontrolowali wynik. Nic pozytywnego do końca dla BSF się więc nie wydarzyło, a końcówka przyniosła kolejne ciosy. Najpierw, w 37 minucie, po przewinieniu czerwoną kartkę obejrzał dobrze dysponowany tego dnia Kevin Kollar, a na kilkadziesiąt sekund przed syreną rezultat na 0:5 ustalił Mateusz Mrowiec.

BSF ABJ Powiat Bochnia – Constract Lubawa 0:5 (0:2)

Bramki: 10’, 14’ Kaniewski, 22’ Pedrinho, 23’ Fereira, 39’ Mrowiec

BSF: Kollar, Jaszczyński, Piwowarczyk – Surmiak, Cabalceta, Leszczak, Przybył, Budzyn, Wędzony, Kochniarczyk, Doroszkiewicz, Koza    

Udostępnij